Достапни линкови

Сончев и топол викенд


Илустрација, Охридско езеро

Денеска не очекува сончево време со слаб до умерен ветер. Утрото ќе биде свежо со минимална температура од 7 до 17 степени додека максималната температура во текот на денот ќе достигне до 31 степен. Времето во Скопје ќе биде слично со умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од 12 до 29 степени. Следните неколку денови не очекува претежно сончево време со посвежи утра и пораст на температурата.

XS
SM
MD
LG