Достапни линкови

Министерот за финансии Бесими ќе биде и гувернер во ЕБОР


Фатмир Бесими

Министерот за финансии Фатмир Бесими е именуван за гувернер на Северна Македонија во Европската банка за обнова и развој, соопшти денеска владината прес-служба.

Одлуката е донесена на денешната владина седница

„Со денот на влегувањето во сила на оваа одлука, престанува да важи Одлуката за именување на гувернер на Република Северна Македонија во Европската банка за обнова и развој од 10 септември 2019 година“, се вели во соопштението од Владата.

XS
SM
MD
LG