Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Macedonia -- A man rides on his boat during a cloudy day on Ohrid lake, October 9, 2015

Ќе биде сончево со мала локална облачност и посвежо. Ќе дува засилен, повремено силен северен ветер кој на места ќе надминува брзина од 70 км/час. Дневната температура ќе биде од 21 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 26 степени.

XS
SM
MD
LG