Достапни линкови

Времето денеска: ветровито и посвежо


По Повардарието ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе биде значително посвежо. Во источните делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд со грмежи. Дневната температура ќе биде од 22 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 29 степени.

XS
SM
MD
LG