Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Generic -- Sun, heat

Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне претежно во северните делови со услови за краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер, во западните делови од западен, а вдолж Повардарието најпрво од јужен, а попладне од северен правец. Дневната температура ќе биде од 25 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 35 степени.

XS
SM
MD
LG