Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Generic -- Sun, heat

Ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневната температура ќе биде од 27 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 34 степени.

XS
SM
MD
LG