Достапни линкови

Регистрирани 439 прекршоци за неносење заштитна маска


Илустрација

МВР денеска информираше дека во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 439 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

XS
SM
MD
LG