Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе биде од 25 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 32 степена.

XS
SM
MD
LG