Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и нестабилно


Ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места, особено во централните и источните делови, процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, силен ветер и изолирана појава на град. Дневната температура ќе биде од 24 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 31 степен.

XS
SM
MD
LG