Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.. Дневната температура ќе биде од 25 до 36 степен. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 32 степена.

XS
SM
MD
LG