Достапни линкови

Казнети 420 граѓани за неносење заштитна маска


Луѓе со заштитни маски, Скопје, март 2020 година

Министерството за внатрешни работи соопшти денеска дека во изминатото деноноќие регистирани се 420 прекршувања на мерката за носење на лична заштита на лицето. Казната за прекршување на мерката изнесуав 20 евра или двојно помалку доколку биде платена во рок од 7 дена.

Казните за неносење заштитна маска без ефект

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со ковид-19.

XS
SM
MD
LG