Достапни линкови

Музеј на среќата во Копенхаген


Музеј на среќата во Копенхаген
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Летово се отвори првиот Музеј на среќата, во Копенхаген, Данска. Посетителите во музејот дознаваат за среќата од повеќе агли, а истовремено имаат интерактивни вежби.

XS
SM
MD
LG