Достапни линкови

Регистрирани 501 прекршок за неносење заштитна маска


Илустрација - Угостителски објект во Скопје

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, во последното деноночие биле регистрирани 501 прекршок на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

XS
SM
MD
LG