Достапни линкови

Денеска продолжува Конститутивната седница


Фотографија од првата Конститутивна седница на Собрание на Република Северна Македонија по изборите 2020

Претседавачот на Конститутивната седница на Парламентот за денеска на пладне го закажа нејзиното продолжение откако група од 62 пратеници доставија предлог за избор на Талат Џафери за претседател на Собранието на Северна Македонија, соопшти Собранието.

Седницата требаше да се одржи вчера, но поради отсуство на дел од пратеници, таа беше одложена за денеска.

„Претседавачот Талат Џафери за денеска 21 август 2020 година, во 12 часот го закажа продолжението на Првата-Конститутивна седница на Собранието на Република Северна Македонија“, стои во соопштението од Собранието.

XS
SM
MD
LG