Достапни линкови

Регистрирани 657 прекршоци за неносење заштитна маска


Илустрација - Угостителски објекти во Скопје во пандемија

МВР денеска информираше дека во текот на изминатото деноноќие (19/20.8.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 657 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

XS
SM
MD
LG