Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Generic -- Sun, heat

Ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Вдолж Повардарието и во источните делови ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Дневната температура ќе биде од 23 до 32 степена. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 29 степени.

XS
SM
MD
LG