Достапни линкови

Регистрирани 429 прекршоци за неносење заштитна маска


Луѓе со заштитни маски во Скопје поради пандемијата со Ковид-19

МВР информираше денеска дека за неносење лична заштита на лице регистрирани се 429 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

До граѓаните од Министерството за внатрешни работи апелираат да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

XS
SM
MD
LG