Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и нестабилно


Ќе биде променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а на места ќе има услови за поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме. Дневната температура ќе биде од 22 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 28 степени.

XS
SM
MD
LG