Достапни линкови

379 прекршоци за неносење маска за 24 часа


Илустрација

Министерството за внатрешни работи утрово информираше дека во текот на изминатото деноноќие на целата територијата на државата, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, се регистрирани 379 прекршоци.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

XS
SM
MD
LG