Достапни линкови

Регистрирани 385 прекршоци за неносење заштитна маска


Илустрација - Луѓе со заштитни маски во Скопје

МВР денеска соопшти дека во текот на изминатото деноноќие, на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 385 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид -19.

XS
SM
MD
LG