Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневната температура ќе биде од 27 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 34 степени.

XS
SM
MD
LG