Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има изолирана појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја. Дневната температура ќе биде од 26 до 36 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 33 степени.

XS
SM
MD
LG