Достапни линкови

Во купола на вечера во Истанбул


Во купола на вечера во Истанбул
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Турски ресторан во Истанбул изгради поликарбонатски куполи за гостите со цел да се заштитат од КОВИД-19. Со куполите гостите држат безбедно физичко растојание, а келнерите не смеат да влезат се додека гостите не стиснат на копчето кое им е ставено на масите.

XS
SM
MD
LG