Достапни линкови

Казни за 378 лица поради неносење заштитна маска


Во текот на изминатото деноноќие на целата територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 378 прекршоци, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Воедно МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

XS
SM
MD
LG