Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На места, особено попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Дневната температура ќе биде од 21 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 26 степени.

XS
SM
MD
LG