Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно


Ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално и особено од пладневните часови процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Дневната температура ќе биде од 20 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 26 степени.

XS
SM
MD
LG