Достапни линкови

Бидете јасни и креативни во герила акции


Бидете јасни и креативни во герила акции
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Кога преземате акција треба да знаете точно што е проблемот и кому треба да се обратите, вели тетовчанката Рита Бехадини, која зад себе има успешни и креативни герила акции. Таа и како активистка за женските права, истакнува дека најголемиот проблем е насилството врз жената. Која е нејзината порака?

Категории

XS
SM
MD
LG