Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието и засилен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневната температура ќе биде од 30 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 37 степени.

XS
SM
MD
LG