Достапни линкови

Регистрирани 333 прекршоци за неносење маска за лице


Изминатото деноноќие регистрирани се 333 прекршоци за неносење лична заштита на лице на територијата на Македонија, информира Министерството за внатрешни работи. МВР и во денешното соопштение апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид -19.

Филипче- маски треба да се носат, ракавици не се неопходни

Поради пандемијата со ковид-19, носењето маска во затворенпростор, но и на отворено во услови кога не може да се одржува растојание од 2 метри од друго лице.

XS
SM
MD
LG