Достапни линкови

Времето денеска: сончево и многу топло


Ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Во вечерните часови со услови за локална нестабилност. Дневната температура ќе биде од 32 до 40 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 39 степени.

XS
SM
MD
LG