Достапни линкови

Регистрирани 355 прекршоци за неносење маска за лице


Илустрација - Луѓе со заштитни маски во Скопје поради пандемијата со Ковид-19

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење заштитна маска регистрирани се 355 прекршоци, информираат од МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

XS
SM
MD
LG