Достапни линкови

Паметна инвалидска количка - иднина за емпатична заедница


Паметна инвалидска количка - иднина за емпатична заедница
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Тим студенти и средношколци, наречен From Zero to Hero, создадоа прототип за паметна инвалидска количка. Количката ќе се движи со очила на кои има веб камера, за да може лицето со физичка попреченост да ја движи количката со поглед. Која е нивната порака?

XS
SM
MD
LG