Достапни линкови

Регистрирани 285 прекршоци за неносење заштитна маска за лице


Илустрација - Луѓе со заштитни маски поради Ковид-19 на Камени мост во Скопје

Во текот на изминатото деноноќие, на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 285 прекршоци, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

XS
SM
MD
LG