Достапни линкови

Регистрирани 329 прекршоци за неносење маска за лице


Илустрација - Луѓе со маски во Скопје

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонијана територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 329 прекршоци, информираше Министерството за внатрешни работи.

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

XS
SM
MD
LG