Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 33 степени.

XS
SM
MD
LG