Достапни линкови

Регистрирани 301 прекршок за неносење заштитна маска


Илустрација - Луѓе со заштитни маски и полиција во Градски парк во Скопје

Министерството за внатрешни работи денеска информираше дека во изминатото деноночие се регистрирани 301 прекршок по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Од МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19. Епидемиолозите и надлежните институции речиси секојдневно ги повторуваат препораките за заштита од коронавирус и бараат нивно строго почитување.

XS
SM
MD
LG