Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе биде од 22 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 31 степен.

XS
SM
MD
LG