Достапни линкови

Времето денеска сончево со можност за краткотрајно невреме


Илустративна фотографија - временска прогноза.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во западните делови со засилен западен ветер. Локално ќе има појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има услови за изолирана појава на краткотрајно невреме, информира УХМР.

Попладне времето постепено ќе се стабилизира. Минималната температура ќе се движи од 12 до 20, а максималната од 24 до 31 степен.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во текот на денот со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне до 28 степени.

XS
SM
MD
LG