Достапни линкови

Трет ден по ред бројот на новозоболени во Бугарија е над 200


Архивска фотографија- тим бугарски лекари облечени во заштитни одела

Во последното деноноќие во Бугарија се потврдени 267 новозаразени од коронавирус, а како што се јавува, направени се рекорден број тестови-6526. Вчера бројот на новозаразни беше 232, а во средата 234 лица. Со ова вкупниот број на досега заболени во земјата изнесува 8144. Во последните 24 часа починале четири лица, со што вкупниот број на починати достигна 28 луѓе.

XS
SM
MD
LG