Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд, грмежи и претежно слаб до умерен југоисточен ветер. Дневната температура ќе биде од 22 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 32 степена.

XS
SM
MD
LG