Достапни линкови

Одзивот до 15 часот изнесува 31,77 насто


Парламентарни избори 2020

На интернет страницата на Државната изборна комисија се објавени податоците за одзивот на парламентарните избори до 15 часот. Според нив, излезноста изнесува 31,77 насто од обработени податоци во 3435 гласачки места од вкупно 3480 места.

Најголем одзив има во изборната единица број 3 и изнесува 37,24 проценти, а најмала бројка е регистрирана во 6-тата единица- 22,85 насто.

XS
SM
MD
LG