Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со ретка појава на краткотраен пороен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен, а во западните делови од западен правец. Дневната температура ќе биде од 22 до 32 степена. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 30 степени.

XS
SM
MD
LG