Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне во крајните јужни делови ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе биде од 21 до 29 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 29 степени.

XS
SM
MD
LG