Достапни линкови

Струја од темнина


Струја од темнина
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Научници во сингапурски универзитет создадоа генератор за струја, кој произведува струја од сенки, или темнина. Поточно, дел од направата е осветлен, а дел е неосветлен.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG