Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Ќе биде сончево со мала облачност. Ќе дува засилен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повардарието. Дневната температура ќе биде од 21 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 27 степени.

XS
SM
MD
LG