Достапни линкови

Регистрирани 422 прекршоци за неносење заштита на лице


Илустрација

Во текот на изминатото деноноќие (9-10 јули) на територијата на Република Северна Македонија регистрирани се 422 прекршоци за неносење лична заштита на лице, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи.

Од Министерството апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

XS
SM
MD
LG