Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ќе биде од 25 до 35 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 33 степени.

XS
SM
MD
LG