Достапни линкови

Регистрирани 415 лица без заштитна маска


Илустрација - Луѓе со заштитни маски и полиција во Градски парк во Скопје

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 415 прекршоци, информираше Министерството за внатрешни работи.

Од МВР денеска повторно апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за справување со Ковид -19.

XS
SM
MD
LG