Достапни линкови

Кандидатот за пратеник Бишевац позитивен на коронавирус


Сафет Бишевац

Кандидатот за пратеник од листата на ВМРО-ДПМНЕ, Сафет Бишевац денеска соопшти дека е позитивен на коронавирусот.

„Почитувани пријатели, тестирањето покажа дека сум позитивен на Ковид-19. За жал, нештат понекогаш се случуваат и покрај макесималното можно почитување на препораките за заштита, напиша Бишевац на Фејсбук.

Тој додава и дека засега се чувствува одлично, но заедно со семејството во наредниот период ќе остане во изолација и ќе биде под надзор на матичниот лекар.

XS
SM
MD
LG