Достапни линкови

ГОБ „8-ми Септември“: Нема листи за чекање за итни операции


Градска општа болница „8-ми Септември“ Скопје

Градската општа болница „8-ми Септември“во Скопје најостро демантира дека постои листа на чекањеза итни хируршки интервенции по информациите објавени во некои медиуми.

„8-ми Септември“, како што соопштуваат оттаму, е Ковид болница со одлука на Министерството за здравство и остануваат посветени на лекувањето на нашите граѓани.

„Сите наши пациенти кои имаат потреба од елективни хируршки интервенции се известени дека во моментот ЈЗУ ГОБ „8-ми Септември“ – Скопје не е во можност да работи во претходни услови (Мој термин)“, соопштуваат од болницата.

XS
SM
MD
LG